سئو چیست؟ seo چیست؟ بهینه‌سازی سایت

سئو چیست؟ seo چیست؟ بهینه‌سازی سایت

سئو چیست؟ seo چیست؟ بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو. سئو یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو است که اصول و قواعد خاص خود را دارد. در این مقاله پیرامون مفهوم سئو (SEO) چیست؟ سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

سئو چیست؟ seo چیست؟ بهینه‌سازی سایت

سئو چیست؟ seo چیست؟ سئو بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو

عبارت SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. پیشنهاد می‌کنیم به‌منظور بهبود عملکرد سایت شما بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و افزایش بازدید مطلب زیر را از دست ندهید.

درست است که موفقیت در سئو نیازمند تلاش و زمان زیادی است، اما حتی رعایت نکات ریزی که شاید پیش‌پاافتاده باشد نیز می‌تواند در افزایش بازدید و بهبود بهینه‌سازی وب‌سایت ما تأثیرگذار باشد.

امروزه سئو به یکی از اصلی‌ترین مجراهای بازاریابی وب‌سایت‌ها تبدیل‌شده است که برای رسیدن به نقطه قابل‌قبول آن می‌بایست تکنیک‌های متنوعی به کار گرفته شود.

دلایل اهمیت سئو (SEO) برای وب‌سایت‌ها چیست؟

 • انجام جستجوی بالغ‌بر ۶۳۰۰۰ مورد در هر ثانیه در گوگل اولین دلیل اهمیت سئو برای سایت است.
 • بیش از ۶۰ درصد کسب‌وکارهای دنیا سئو و بازاریابی محتوا را اساس کار خود قلمداد می‌کنند.
 • شرکت‌های بزرگ در زمینه‌ی سئو و بازاریابی هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰ درصدی دارند.
 • کسب‌وکارهای محلی بیش از ۴۰ درصد جستجوی موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده‌اند.
 • سئو یک روش کاملاً اصولی و ارزان‌قیمت برای تبلیغات و بازاریابی است.

اهداف سئو (SEO) چیست؟

سئو چیست؟ سئو بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

اولین دغدغه و هدف سئو رسیدن به جایگاه قابل‌قبول در صفحات گوگل و جذب کاربر است. جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی مورد درخواست کاربران در افزایش بازدیدها و بازاریابی و فروش کسب‌وکارها دخالت مستقیم دارد.

پیاده‌سازی اصول و قواعد سئو برای وب‌سایت‌ها نیازمند دانش و زمان مناسب است که توجه به آن لازم و ضروری است. یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام سئو در نظر بگیرید تحلیل و بررسی رقبا و وب‌سایت‌های مشابه است. حرکت همگام با اصول و روش‌های نوینی که گوگل هرچند ماه برای سئو معرفی می‌کند نیز می‌تواند در سئوی وب‌سایت و بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو مؤثر باشد.

رسیدن به صفحه اول گوگل و افزایش بازدید از مهم‌ترین اهداف سئو است که در درازمدت و با رعایت اصول و قواعد سئو امکان‌پذیر خواهد بود. به طورکلی برای پاسخ به سؤال سئو چیست؟ (سئو بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو) اولین پاسخی خواهد بود که به ذهن ما خطور خواهد کرد.

اهداف سئو (SEO) را می‌توان به‌صورت خلاصه نیز بیان کرد:

 • افزایش آمار بازدید وب‌سایت
 • بازاریابی و برند شدن خدمات و یا محصولات
 • افزایش ترافیک وب‌سایت
 • افزایش فروش و رونق کسب‌وکارهای سنتی
 • قرارگیری در جایگاه قابل‌قبول صفحات موتورهای جستجو
 • تبلیغاتی ارزان و هدفمند برای وب‌سایت‌ها

انواع سئو (SEO) چیست؟

سئو چیست؟ سئو بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه مربوط به اطلاعات درونی وب است شما می‌شود. به‌عبارتی‌دیگر هر چیزی که در وب‌سایت شما بارگذاری و آپلود می‌شود شامل سئو درون صفحه است. این موارد شامل متن، تصاویر، پیوندها و … می‌شود که رعایت اصول سئو برای آن‌ها حائز اهمیت است.

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)، برخلاف سئو درون صفحه که به کنترل مستقیم وب‌سایت می‌پردازد، روشی کاملاً خارجی برای ارتقای وب‌سایت شما است. سئوی بیرون صفحه شامل مواردی است که می‌تواند شمارا در به دست آوردن رتبه بالای سایت در موتورهای جستجو کمک کند.

مهم‌ترین سازوکار سئوی بیرون صفحه تمرکز روی پیوند دهندگان سایت‌های دیگر است. البته روش‌های سئو بیرون صفحه زیاد و متنوع است که در مقالات بعدی مفصل به آن خواهیم پرداخت.

سئو کلاه‌سفید (White Hat)

سئو کلاه‌سفید نیز قوانین و تکنیک‌هایی است که مورد تأیید موتورهای جستجو است. این نوع سئو به سئوی اخلاقی نیز معروف است. سئو کلاه‌سفید در درازمدت تأثیر خوبی برافزایش رنکینگ وب‌سایت شما خواهد گذاشت.

سئو کلاه‌سیاه (Black Hat)

سئو کلاه‌سیاه برخلاف سئو کلاه‌سفید در جهت فریب و دست‌کاری الگوریت های موتورهای جستجو به هدف به دست آوردن رتبه‌ی بالا به کار گرفته می‌شود.

انجام تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه هم غیراخلاقی تلقی می‌شود و هم در صورت تشخیص از طرف موتورهای جستجو منجر به پرداخت جریمه یا حذف کامل از پایگاه داده موتورهای جستجو خواهد شد.  درواقع سئو کلاه‌سیاه برای همه وب‌سایت‌ها ازجمله کسب‌وکارهای برند و فعال به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

استراتژی سئو (SEO) چیست؟

بدون شک مهم‌ترین استراتژی سئو برنامه‌ریزی است. یک برنامه مدون و مشخص، شناخت و تحلیل رقبا و نیاز کاربران از استراتژی‌های مهم سئو است. شناخت موضوعات هدف و کاربرپسند و کلمات کلیدی مرتبط از تکنیک‌های برنامه‌ریزی و شناخت اهداف آن است.

تولید محتوای بهینه و یا همان بازاریابی محتوا یکی دیگر از استراتژی‌های مهم سئو وب‌سایت است که علاوه بر قرارگیری در رتبه‌بندی قابل‌قبول موتورهای جستجو، افزایش بازدید و فروش را نیز به دنبال خواهد داشت.

چکیده

سئو چیست؟ seo چیست؟ سئو بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، موضوع مقاله امروز ما است، امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در مقالات آتی به تکنیک‌های سئو، باز کردن بیشتر انواع سئو (سئو درون صفحه (On Page SEO)، سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)) خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *